קורונה בדובאי – ההנחיות המעודכנות שאתם חייבים להכיר

דובאי קורונה

אחת השאלות הנפוצות מצד אלו שרוצים לתכנן חופשה בדובאי נוגעת להוראות הקורונה. החל מה-7 ביולי 2020 חזרה דובאי לקבל תיירים בכפוף להנחיות. בכתבה זו נענה על כל השאלות שיכולות להיות לכם בנוגע לקורונה, לפני הטיסה, במהלך השהות בדובאי ובחזרה לארץ.

הערה חשובה: המידע בכתבה זו מתבססים על ההנחיות הבאות באתר התיירות הרשמי של דובאי. ייתכן וממועד הפרסום של כתבה זו דברים ישתנו ואנו נשתדל לעדכן זאת בזמן אמת, אך מומלץ לעקוב אחרי מקור זה – המידע שמופיע שם הוא המעודכן ביותר.

לפני הטיסה

תיירים אשר מגיעים לדובאי מישראל חייבים לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה וכן עם הגעתם לשדה התעופה. בחלק זה נענה על כל השאלות הנוגעת לפני הטיסה ועם הגעתכם לשדה התעופה.

האם יש צורך לבצע בדיקת קורונה לפני הטיסה לדובאי?

כל הנוסעים המגיעים לדובאי חייבים לעבור בדיקת קורונה עד ארבעה ימים לפני מועד הטיסה (עד 96 שעות לפני הטיסה). את תוצאות הבדיקה השלילית יש להביא כשהן מודפסות בשפה האנגלית או הערבית. אישורים דיגיטליים לא יתקבלו לצורך כניסה לדובאי.

איזה סוג בדיקת קורונה יש לבצע?

יש לבצע בדיקת PCR שהיא בדיקת תגובת שרשרת פולימראז. בדיקות ביתיות שונות ובדיקות שאינן נעשות על ידי גורם מוסמך לא יתקבלו בדובאי.

האם גם ילדים צריכים לעבור בדיקת קורונה?

ילדים מתחת לגיל 12 ואנשים עם מגבלות בריאותיות שונות (בינוניות וקשות) יכולים לקבל פטור מהבדיקה.

האם יש צורך למלא טפסים בנוסף לבדיקה?

כן. הנוסעים לדובאי והנוסעים אשר מגיעים לדובאי לצורך טיסת המשך חייבים למלא הצהרת בריאות ולמסור אותה לצוות בעת ביצוע צ’ק אין. אפשר למלא את הטופס במקום אך אפשר להוריד אותו מראש, למלא ולהביא אותו מודפס לשדה התעופה (טפסים דיגיטליים וצילומי טפסים לא יתקבלו).

האם כל מקומות הבילוי בדובאי פתוחים?

במידה רבה אפשר להגיד כי דובאי חזרה לשגרה אך מתנהלת בצורה בטוחה בהתאם להוראות ההגנה מפני קורונה. חלק מהמקומות סגורים או מגבילים כניסת מבקרים ואנו ממליצים לבדוק את ההוראות באתרי מקומות הבילוי לפני הגעה אליהם.

מה לגבי אירועים מיוחדים וכנסים?

רבים מהאירועים והכנסים בוטלו ולכן אם תכננתם לטוס להשתתפות בכנס מומלץ לבדוק אם הוא מתוכנן להתקיים, לפני הזמנת כרטיס הטיסה. כמובן, תוכלו ליהנות מיופייה של דובאי ושלל טיולים ומסלולים, אך כדי להימנע מאכזבה, צרו קשר עם המארגנים ובדקו האם האירוע מתקיים ובאילו תנאים.

האם ישנה חובת ביטוח לטסים?

כן, כל מי שמתכנן להגיע לדובאי חייב להחזיק בביטוח בינלאומי המכסה הוצאות קורונה במידה ויהיה צורך. בכניסה לדובאי תתבקשו למלא הצהרת בריאות, לחתום שאינכם נושאים קורונה ושבמידה ותחלו כל הוצאות הטיפול יחולו עליכם.

האם ישנו מקום בו תיירים מחויבים לכתוב את פרטיהם, פרט לשדה התעופה?

כן, תיירים נדרשים להוסיף את פרטיהם באפליקציית COVID-19 DXB. קישור להורדה לאנדרואיד, קישור להורדה ל IOS.

האם נעשות בדיקות נוספות בשדה התעופה?

נוסעים אשר מגיעים מישראל צריכים לבצע בדיקה נוספת בשדה התעופה של דובאי וזאת בנוסף לבדיקה שנעשית לפני היציאה מהארץ. ילדים עד גיל 12 פטורים מביצוע הבדיקה וכן אנשים עם מגבלות שונות.

כיצד יש להתנהל במידה ואתם חשים סימפטומים של קורונה?

במידה שאתם חשים סימפטומים של קורונה עם הגעתכם לדובאי או שבדיקתכם לקורונה חיובית, עליכם להיכנס לבידוד (הסגר מלא) של 14 יום.

במהלך השהות

דובאי עושה כל שביכולתה כדי להעניק לתיירים חופשה נפלאה והיא מצליחה לצמצם את מקרי הקורונה למינימום. בחלק זה תוכלו למצוא מענה לשאלות הנפוצות על קורונה במהלך שהותכם בדובאי.

תוך כמה זמן וכיצד מתקבלות תוצאות בדיקת הקורונה המתבצעת בשדה התעופה של דובאי?

בסיום הבדיקה מוצמדת מדבקה לפספורט ואותה ניתן לסרוק כדי לקבל את התוצאות. התוצאות ניתנות תוך 24 שעות ועד אז יש להישאר בבידוד בבית המלון. בתי מלון רבים מוכנים לקבל את הנוסעים וינחו אותם לשהות בקומת הבידוד ביממה הראשונה ולאחריה יעבירו את התיירים לחדרם המיועד.

כיצד יש להתנהל בדובאי עד לקבלת התשובות לבדיקת הקורונה?

ישראלים חייבים לעבור בדיקת קורונה נוספת עם הגעתם לדובאי. עד לקבלת תוצאה שלילית יש להישאר בבית המלון או במקום מגורים אחר ולא לצאת למקומות בילוי שונים.

כיצד לפעול במידה ובדיקת הקורונה בשדה התעופה יצאה חיובית?

במידה ובדיקת הקורונה שלך חיובית יש לפעול על פי ההוראות, להישאר בבידוד ולמלא אחר הנחיות רשות הבריאות של דובאי כפי שאלו ימסרו לך.

האם חובה ללכת עם מסיכות בדובאי?

תיירים מתבקשים לעמוד בכל אמצעי הזהירות מפני קורונה. בין היתר יש לשמור על ריחוק של 2 מטרים בכל מקום בדובאי לרבות שדה התעופה, בתי המלון ומקומות הבילוי. יש להקפיד על עטית מסכה ולשטוף את הידיים באופן קבוע.

מהו גובה הקנס למפירי כללי הקורונה?

הקנס על אי עטית מסכה יכול לעמוד על עד 3,000 שקלים. דובאי שומרת על עצמה היטב, רוב מקומות הבילוי פתוחים אך מקפידים על צמצום מספר המבקרים, ריחוק חברתי ועל הרצפה ישנם סימונים המצביעים היכן יש לעמוד. יש לשמור על הכללים, לעמוד במקומות המיועדים, לשטוף ידיים ולהימנע מהפרת הבקשות והכללים.

האם התחבורה הציבורית פועלת בדובאי?

כן. התחבורה הציבורית פועלת אך כדי לשמור על ריחוק חברתי יכולה להיות מגבלה בכניסת הנוסעים ויתכן שיהיו שינויים בשעות הנסיעה.

האם אפשר לעבור בין האמירויות ללא בדיקת קורונה?

התיירים אשר מבקרים באמירויות מגיעים בדרך כלל לדובאי ולאבו דאבי. נכון להיום, עם הכניסה לאבו דאבי נדרשים כל התיירים להיכנס לבידוד של 14 יום. ביום ה-12 לבידוד יש לבצע בדיקה חוזרת ולאורך כל תקופת הבידוד יש להיות עם צמיד אותו מספקים לתיירים בשדה התעופה. בין דובאי לבין אבו דאבי ישנו גבול וגם כניסה יבשתית מדובאי לאבו דאבי מחייבת את התיירים בבידוד.

אילו המלצות כדאי ליישם כדי להימנע מקורונה במהלך השהות?

אל דובאי מגיעים תיירים מכל העולם. לכן מומלץ בחום להימנע משהות עם אנשים ממדינות שונות שלא לצורך. מומלץ שלא לשהות בלובי המלון אלא במקומות שיש עליהם פיקוח מתמיד וניקיון כמו מסעדות ומקומות הבילוי. במקרה של חשד למחלה או הרגשה לא טובה יש להודיע על כך מיד לביטוח ולפעול על פי ההנחיות.

האם בתי החולים בדובאי יודעים כיצד להתמודד עם הקורונה?

בתי החולים בדובאי מתקדמים מאד ולכן הם יודעים כיצד להתמודד עם הקורונה כמו כל בתי החולים מסביב לעולם. אחוז החולים במדינה נמוך ואם תזקקו לטיפול תוכלו לקבלו בבטחה. כמובן, יהיה עליכם ליצור קשר עם הביטוח ולהפעילו.

חוזרים לארץ

נכון לדצמבר 2020 דובאי נחשבת למדינה ירוקה ולכן לא נדרש בידוד עם החזרה לארץ. בחלק זה תמצאו תשובות לשאלות נפוצות לחוזרים מדובאי בתקופת הקורונה.

האם ישנה חובת בידוד בחזרה מדובאי?

לא. דובאי נחשבת למדינה ירוקה ולכן לא תצטרכו להיכנס לבידוד כשתחזרו מהחופשה. אין כל ספק כי עובדה זו והבידוד הקצר אותו תחוו בדובאי הופכים את המדינה ליעד ביקור אידאלי.

כיצד יש להתנהל במהלך הטיסה?

חברות התעופה בכל העולם מבצעות פעולות המיועדות להגן על הנוסעים. לכן יהיה עליכם לשבת במקום המיועד לכם ולהקפיד על עטית מסכה לאורך כל הטיסה.

כיצד להתנהל אם התחלת לחוש ברגע במהלך הטיסה או אחריה?

בכל מקרה של הופעת סימפטומים של קורונה יש להודיע לכך לצוות הטיסה או לנציגים השונים בשדה התעופה. במקרה של חשד לקורונה יש לבקש לעבור בדיקה עם הכניסה לישראל ולהיכנס באופן יזום לבידוד.

נהניתם? שתפו:

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
העבירו בוואצאפ
שיתוף ב email
שלחו במייל
צוות האתר

צוות האתר

סלאם דובאי היא חברת התיירות הישראלית הראשונה באיחוד האמירויות הערביות. אנו מציעים לכם חופשה בהתאמה אישית, סיורים ייחודיים, אטרקציות ושירותי קרקע כדי לייצר עבורכם את החופשה המושלמת בדובאי.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לאן הגעתי?

סלאם דובאי היא חברת התיירות הישראלית הראשונה בדובאי עם נציגות גם בישראל. בואו ללמוד עוד על המומחים של דובאי בישראל שיבנו לכם את הטיול המושלם!

אודות סלאם דובאי >>

כתבות שעלו לאחרונה

מדריך דובאי לישראלים

עקבו אחרינו בפייסבוק

קבלו המלצות ודילים שווים במייל

אין מה לדאוג, גם אנחנו שונאים ספאם, לא נעביר את הפרטים שלך לאף אחד

הצעת מחיר לחופשה בדובאי


  מתי רוצים לטוס? (הערכה)


   מתי רוצים לטוס? (הערכה)

   רוצים לטוס לדובאי?

   עקבו אחרינו כדי להיות הראשונים שישמעו על הסיורים שלנו לפני כולם!