1 באוקטובר, 2021

תערוכת אקספו דובאי 2020

האירוע הבינלאומי השלישי בגודלו בעולם

תערוכות עולמיות נערכות כבר כ-170 שנה, ובמהלך השנים הוצגו בהן אינספור המצאות מהפכניות ששינו את העולם. במהלכן אלכסנדר גרהאם-בל הציג את הטלפון הראשון שלו, נערך שידור הטלוויזיה הראשון והקהל המבקר זכה להיחשף לראשונה גם להמצאה חדשנית – המחשב.

התערוכה הבאה בסדרה הנחשבת היא למעשה התערוכה הקודמת – דובאי אקספו 2020, שאכן הייתה אמורה להיערך בשנת 2020, אך נדחתה ל-2021-2022 בשל משבר הקורונה. התאריכים הרשמיים והמעודכנים לקיומה הם ה-1 באוקטובר 2021 עד ל-31 במרץ 2022.

במסגרתה ישתתפו 192 מדינות, שיקבלו הזדמנות להציג לראווה כמה מההמצאות ומהחידושים הטכנולוגיים המוצלחים ביותר שלהן. כמובן שגם למדינת ישראל יהיה ביתן משלה, ועשרות מיליוני מבקרים יוכלו לקבל את ההזדמנות לבקר בו ולהכיר ישראל שטרם הכירו – ישראל שמושיטה יד אל עבר העתיד, אל עבר המחר ומושיטה להם את ההזדמנות לשנות את מה שהם חשבו שהם ידעו עליה.

מידע על אקספו דובאי 2020

د.إ95د.إ190 למשתתף
נקה

כל העולם במרחק נגיעה

זוהי הפעם הראשונה שכל מדינה שמשתתפת בתערוכה זוכה להציג בביתן משל עצמה, ומדובר בלא פחות מ-192 מדינות שונות. באופן זה יכול כל משתתף בתערוכה ליהנות מפסיפס תרבותי אדיר, שישתרע על פני אתר ראשי בעל שטח עצום של כ-4,383 דונם, אי-שם בין דובאי לאבו-דאבי.

התערוכה מציבה זרקור על פיתוחים טכנולוגיים חדשניים פרי מוחם הקודח והיצירתי של יזמים, מדענים ואנשי מחקר בעלי תשוקה אדירה למה שהם עושים טוב מכולם – להמציא המצאות שישנו את העולם. מטרת-העל שלהם היא ליצור עולם עתידני סופר-מחובר, בו אנשים יכולים לתקשר האחד עם השני בקלות וללא תלות במרחק.

מלבד התרשמות מחידושים טכנולוגיים, דובאי 2020 מציעה עושר תרבותי, קולינארי ואמנותי אדיר-מימדים. כל מבקר יוכל ליהנות גם ממופעי בידור, יצירות וסדנאות אמנות, אוכל מתקדם ואדריכלות פורצת-גבולות. אנשי העסקים שביניכם יוכלו ליהנות מפלטפורמה נהדרת ליצירת קשרים עסקיים, מהזדמנות לחתום על עסקאות ומאפשרות למשוך השקעות לחברה או ליזמות שלכם.

תערוכה אחת, 3 נושאים

דובאי 2020 בחרה לחלק את מתחם התערוכה ל-3 איזורים בעלי נושא משל עצמם: הזדמנות (Opportunity), ניידות (Mobility) וקיימות (Sustainability). כל אזור ירכז טכנולוגיות העוסקות בקידום אחד מהנושאים הללו, וכל מדינה תציג חידושים העוסקים באחד מהם.

הזדמנות

היכרות עם יזמים, משקיעים וטכנולוגיות שמטרתן לעצב את החברה האנושית ולהשפיע לטובה על חייהם של אנשים רבים בעולם.

ניידות

היכרות עם טכנולוגיות מתקדמות בתחום התחבורה, לרבות רכבים אוטונומיים, רכבים עתידניים וחידושים בתחום חקר החלל.

קיימות

היכרות עם טכנולוגיות שמאפשרות ויאפשרו לנו לחיות בהרמוניה עם העולם שסביבנו גם בסביבה עתידנית ומתקדמת מבחינה טכנולוגית.

הביתן הישראלי בתערוכת אקספו 2020

חברת המולטימדיה AVS נבחרה על ידי משרד החוץ לתכנן, לעצב ולהקים את הביתן הישראלי בדובאי 2020, תחת הקונספט “אל המחר”.

ישראל רואה את התערוכה כפלטפורמה נהדרת לחשוף את הפנים היפות ביותר שלה כלפי העולם הרחב, ובפרט כלפי העולם הערבי – ובמיוחד בתקופה של שגשוג היסטורי ביחסים.

הביתן הישראלי מעוצב בלי קירות במטרה להדגיש שבמחר, בעתיד – אין גבולות ואין קירות. העיצוב מזמין, כי גם ישראל רוצה להיתפס כמדינה מזמינה ומכניסת-אורחים, לרבות אזרחים ממדינות מוסלמיות. המדינה מזהה בתערוכה הזדמנות פז לבסס עוד יותר את הקשרים עם העולם הערבי – לרבות קשריה העסקיים איתו.

הביתן כולל דיונות, המזוהות עם נופה של ישראל והמזרח התיכון כולו, ובתוכו יוכלו המבקרים לצאת למסע ברחבי התרבות הישראלית ולפגוש מגוון דמויות צבעוניות. הם יצללו אל תוך נבכי הטכנולוגיה הישראלית הכה מפורסמת בעולם, ויוכלו להתרשם מפיתוחים טכנולוגיים העוסקים בחיבור אינטראקטיבי בין אנשים, באנרגיה עתידנית, במזון, במכוניות חכמות, במדע – ועוד.

חלקו התחתון של הביתן יציג מופע אור-קולי שיחשוף את ארץ ומדינת ישראל בפני המבקרים. חלקו העליון כולל מסכי LED אדירים, דרכם יוכלו המבקרים לצפות בקטעי וידאו שיציגו את הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים בישראל – וגם את נופי הארץ.

רוצים לקבל הצעה לטיול באקספו דובאי 2020?

אם אתם סקרנים לדעת איך יראה העתיד של כולנו, ניתן לרכוש כרטיסים באתר הרשמי של התערוכה. אפשר לרכוש כרטיס ליום אחד או לכל משך התקופה בה היא תוצג. אם אתם רוצים לשלב את הביקור בחופשה בדובאי, נשמח לאפיין לכם את הטיול.