4.5/5
דירוג TripAdvisor
4.6/5
דירוג גוגל עסקים

דמיינו לכם אי יוקרתי בשווי 1.6 מיליארד דולר, המושך אליו מעל 3 מיליון איש מדי שנה ומציע מגוון אטרקציות לכל המשפחה. ברוכים הבאים לאי “מים כחולים”, על חוף המרינה של דובאי.

בלו ווטרס הוא אי מלאכותי על חוף הים של מרינת דובאי, במרחק חצי קילומטר דרומית-מערבית לפאלם ג’ומיירה. מאז פתיחתו לציבור בנובמבר 2018, משמש המקום למגורים ובילויים – בדגש על פארק שעשועים ייחודי, ובו (בין היתר) הגלגל הענק הגדול ביותר בעולם. מעבר לכך ניתן למצוא במקום גם בתי מלון על הים, מתחמי אוכל וקניות ועוד, והוא מושך אליו יותר מ-3 מיליון מבקרים מדי שנה.

העין של דובאי

האטרקציה הבולטת והידועה ביותר באי, היא גלגל הענק שנקרא “העין של דובאי” (Ain Dubai, ככל הנראה כמחווה לגלגל הענק של לונדון שנקרא London Eye). בגובה של 250 מטר, מדובר בגלגל הענק הגבוה ביותר בעולם שנמצא עדיין בשלבי בנייה נכון להיום.

הצפי לתחילת הפעילות היה אמור להיות באוקטובר 2020, אך לפי עדכון במגזין The National של דובאי – רק לאחרונה ממש, באוגוסט 2020, הוצבה קפסולת הנוסעים הראשונה מתוך 48 הצפויות להיות שם. הצפי לתחילת פעילות נדחה כעת למועד לא ידוע בשנת 2021.

עין דובאי יהווה נקודת תצפית מרהיבה על המתרחש סביב ואל עבר קו הרקיע של דובאי וסביבתה, כולל בורג’ אל ערב, פאלם ג’ומיירה, בורג’ חליפה ועוד. כשתושלם בנייתו, יוכל הגלגל הענק לשאת מעל 1,900 איש במכה אחת, בתוך 48 קפסולות מעוצבות ונוחות – כשבכל קפסולה ניתן להכניס 40 נוסעים. כמות הפלדה המשמשת לבניית הגלגל תגיע לכדי 9,000 טון, וכל אחת מהרגליים הענקיות המחזיקות את הגלגל במרכזו – היא באורך 126 מטר.

בעת השלמתו, עין דובאי יהיה גבוה ביותר מ-80 מטר מהגלגל הענק של לאס וגאס, שעדיין מחזיק בשיא הגובה העולמי נכון להיום – 167 מטרים. הגלגל הענק השני בגובהו בעולם נמצא בסינגפור, בגובה של 2 מטרים פחות מהגלגל הענק של לאס וגאס – 165 מטרים.

אי לכל המשפחה

מעבר לגלגל הענק, האי ממתג את עצמו בעיקר כחוויה ייחודית הן למגורים והן לבילויים. הוא כולל גשר אחד לכלי רכב ועוד גשר להולכי רגל, המחברים בינו לבין דובאי, ומציע “חוויית אי” כוללת לכל המעוניינים – הן תיירים והן תושבים ואחרים הרוצים לגור במקום.

עוד אטרקציות :

4.5/5

בדירוג TripAdvisor

4.5/5

בדירוג TripAdvisor

5/5

בדירוג TripAdvisor

4.5/5

בדירוג TripAdvisor

אטרקציות אחרות בדובאי:

4.5/5

בדירוג TripAdvisor

4.5/5

בדירוג TripAdvisor

4/5

בדירוג TripAdvisor

4/5

בדירוג TripAdvisor

הצעת מחיר לחופשה בדובאי


  מתי רוצים לטוס? (הערכה)


   מתי רוצים לטוס? (הערכה)

   רוצים לטוס לדובאי?

   עקבו אחרינו כדי להיות הראשונים שישמעו על הסיורים שלנו לפני כולם!